Charakteristika znamení Vodnář - muži

„Svoboda, rovnost a bratrství …“
Tito muži mají bystré myšlení a dokážou pronikavě uvažovat. V debatě jsou vnímavými partnery, ale také silnými protivníky. Umí být tvrdohlaví a lpět na svých názorech. Věci posuzují spíše ze svého subjektivního hlediska než objektivně. Respektují zákony, ale nechtějí se jimi nechat omezovat. Přijímají pravidla, ale jen proto, aby je mohli porušovat.
Mají velmi pevnou vůli, kterou čas od času vystřídají nerozvážným činem, protože si ukládají často velmi náročné úkoly a připadá jim pod úroveň poradit se o postupech.
Jsou plní neuvěřitelných nápadů, které dovedou systematicky promýšlet, ale zpravidla bývají ve velkém předstihu oproti tomu, na co jsou ostatní zvyklí a tak zažívají častá nepochopení a zklamání, ale z těch je vyléčí nový, rovněž originální nápad, aby se historie mohla opakovat.
Nevydrží dlouho na jednom místě, a jakmile někam dojedou, už myslí na návrat, ale nikoho nenutí, aby s ním sdílel jejich neklid.
Chtějí mít peníze, ale nechtějí se obtěžovat jejich šetřením. Obdivuhodně zvládají život „na hraně“ a jen málokdy se jim podaří ušetřit větší obnos peněz.
Milý Vodnáři, pokus se přijít na to, proč stále své city uzavíráš do neproniknutelného světa a zbytečně si tak komplikuješ život. Jejich potlačováním totiž působíš příliš strnule, upjatě a povýšeně.