Jak očekávání ničí vztah


Podle východní filosofie jsou očekávání chybou. Nejen v lásce, ale obecně v životě. Tamější lidé zkrátka přijímají to, co jim osud přinese, podřizují se pravidlům společnosti a rodiny, a snaží se sami pro sebe nic nečekat. Je to téměř nepředstavitelné. 

zdroj: Archiv

Je jasné, že většina z nás by to asi nedokázala, ale přece jen se můžeme z moudrosti dálného východu v něčem inspirovat. Má totiž hluboký esoterický podtext. Svými očekáváními vytváříme velmi silné myšlenkové energie, které dál fungují v neviditelném světě a mohou nám nejen pomáhat, ale také pořádně zkomplikovat život. 

Ve východní filosofií je za nejhlubší kořen většiny lidských problémů považováno lpění. Na čem všem lpíme? Seznam je téměř nekonečný – na našem majetku, na vztazích, na své práci, na tom jak vypadáme – zkrátka na všem, co máme nějakým způsobem rádi a co je pro nás důležité. Jenomže moudrost východu tvrdí, že mít rád a lpět je velký rozdíl. I když máme něco upřímně rádi, měli bychom být podle východní filosofie schopni se toho vzdát, pokud je potřeba. 

Lpění a očekávání jdou ruku v ruce. Spojuje je silné chtění, neochota vzdát se něčeho, na co máme podle svého názoru nárok nebo co si přejeme. V lásce to často znamená hledání ideálu, který neexistuje. Ale i když léty většinou vystřízlivíme, očekávání zůstávají – jen v jiné formě. Snad není člověk, který by mohl říct, že od svého protějšku nic nečeká. 
Čím nám však očekávání tolik škodí? 

Nesplněná přání poznačí karmu na několik životů 

Očekávání vytváří velmi silnou energii chtění, která se promítá do naší karmy. Očekáváními na nesprávných místech si tedy zaděláváme na problémy. 

Když čekáte něco, co vám ten druhý nemůže nabídnout, vede to na obou stranách k negativním emocím. Od těch je už jen krůček k činům, které vám přidají karmickou zátěž, takže je dobré dávat si na ně velký pozor. Ne každý ví, že špatná karma může vzniknout i tehdy, když se navenek nic špatného nestalo. Nemusí létat nadávky ani talíře, nikdo nemusí na nikoho vytahovat nůž, a přesto se vaše osudy mohou pořádně zamotat. 

Představte si například muže, který od své ženy očekává, že bude všechen svůj čas věnovat péči o domácnost a děti. Tato jeho představa ideální partnerky je tak silná, že ve fázi seznamování určitě nepřehlédne, jak skvělé cukroví umí jeho nastávající napéct, ale raději si vůbec nepřipouští, že si občas ráda udělá dámskou jízdu s kamarádkami. 
Společný život však přinese procitnutí a z nenaplněných očekávání se stanou skryté výčitky. Možná je to gentleman, a tak nebude svoji partnerku příliš nahlas kritizovat, na energetické úrovni však stačí málo, myšlenky mají totiž stejnou sílu jako slova. Pár drobných, ale významných poznámek na adresu toho, že už zas chce jít večer ven, vytvoří mezi partnery atmosféru něčeho nevyřešeného. Jestliže se problém neodstraní včas a nepronikne se do hloubky jeho příčin, budou se muset oba partneři potkat v dalším životě, aby si to vyjasnili.

Zbytek článku si přečtěte tady

čtěte dále

top věštci

 • Emanuela

  Emanuela

  Věštec připojen

  Nerozumíte si s vlastním potomkem? Pomohu vám získat jeho důvěru! Kartářka Ramona na tel.: 906 70 30 35! více

  SMS ve tvaru KARTY EMANUELA
  na číslo 904 30 46
  VOLEJTE: 906 70 30 35
 • Lena

  Lena

  Věštec připojen

  Můžete mu věřit? Není vám nevěrný? Ohleduplně vám odpovím, karty mi odhalí všechny skryté události! Zavolejte mi na tel.: 906 70 30 35! Kartářka Lena více

  SMS ve tvaru KARTY LENA
  na číslo 904 30 46
  VOLEJTE: 906 70 30 35
 • Lea

  Lea

  Věštec připojen

  Jako matka jste selhala? Nevíte, jak svou chybu napravit? Ráda vám poradím, zavolejte mi na tel.: 906 70 30 35! Kartářka Lea více

  SMS ve tvaru KARTY LEA
  na číslo 904 30 46
  VOLEJTE: 906 70 30 35
 • Anastázie

  Anastázie

  Věštec připojen

  Potýkáte se kvůli rodinnému majetku s problémy? Ukážu vám možnosti, jak vaše trápení vyřešit! Kartářka Anastázie na tel.: 906 70 30 35 více

  SMS ve tvaru KARTY ANASTAZIE
  na číslo 904 30 46
  VOLEJTE: 906 70 30 35
 • Ester

  Ester

  Věštec připojen

  Jiskřivé okamžiky ve vašem vztahu již dávno pominuly? Spolu znovu objevíme kouzlo lásky! Zavolejte mi! Kartářka Ester na tel.: 906 70 30 35 více

  SMS ve tvaru KARTY ESTER
  na číslo 904 30 46
  VOLEJTE: 906 70 30 35

Poskytovatel služeb: E.M.A. Europe s.r.o., obsah www.astrohled.cz, tech. zaj. Materna, 1 min/70 Kč vč. DPH, 1sms/max. 49 Kč, P. O. Box 14, 110 05 Praha 015, www.ema.bz, www.platmobilem.cz